fbpx

Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika nieruchomości przy zakupie mieszkania?

Planujesz zakup nieruchomości, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę , by kupić bezpiecznie i nie żałować swoje decyzji? Poniżej dowiesz się dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości i kompetentnego pośrednika nieruchomości.

Planujesz zakup nieruchomości, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę , by kupić bezpiecznie i nie żałować swoje decyzji? Poniżej dowiesz się dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości i kompetentnego pośrednika nieruchomości.

Zakup własnego mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji życiowych. Według badań kupujący mieszkanie przeżywają większy stres niż przy utracie pracy, urodzeniu dziecka lub nawet ślubie. Głównym powodem jest fakt, że kwota którą przeznaczamy na kupno mieszkania dla wielu osób jest dorobkiem całego życia.

Czy warto podejmować ryzyko samodzielnego przejścia przez wieloszczeblowy proces zakupu mieszkania nie mając doświadczenia?

Aby zminimalizować występujący stres, poświęcony czas oraz ryzyko utraty pieniędzy warto znaleźć osobę, która specjalizuje się w dziedzinie nieruchomości i która wesprze na każdym etapie tego zawiłego i skomplikowanego procesu.

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Rolą pośrednika nieruchomości jest przeprowadzenie klienta przez cały proces kupna nieruchomości. Kluczowa jest tu weryfikacja i sprawdzenie aktualnego stanu prawnego mieszkania tak, aby nie narazić się na niepotrzebne komplikacje i straty np. nieruchomość obciążona długami, inni właściciele roszczący sobie prawo do kupowanej nieruchomości.

Sprawdzenie księgi wieczystej (o ile takowa istnieje) i zapoznanie się z pełną dokumentacją mieszkania przed zawarciem wiążącej umowy przedwstępnej to jedno z wielu kluczowych zadań pośrednika nieruchomości. Profesjonalny pośrednik zwróci uwagę na zapisy na umowie i podpowie na które zwrócić szczególną uwagę, tak aby zabezpieczyły przed nieoczekiwanymi sytuacjami np. utratą wpłaconego zadatku. Ważne, aby w odpowiednim momencie doradca ds. nieruchomości mógł ostrzec o ewentualnych zagrożeniach lub problemach np. własnościowych lub podatkowych – o których czyta się w internecie, i które naraziły kupujących na stres i straty finansowe.

OPŁACALNOŚĆ INWESTYCJI

Doświadczony pośrednik nieruchomości na bieżąco śledzi i analizuje rynek nieruchomości. Jest w stanie realnie ocenić, czy wartość danej nieruchomości nie jest zawyżona – jest warta swojej ceny i czy w ostatnich dniach mieszkania w tej okolicy nie były sprzedawane w niższych cenach przy podobnym standardzie. Jeżeli cena ofertowa mieszkania jest zbyt wysoka podpowie na jakim poziomie powinny odbyć się negocjacje ostatecznej ceny, aby nie przepłacić.

Znajomość zmieniającego się otoczenia i powstających inwestycji w sąsiedztwie może okazać się istotna z punktu widzenia wartości nieruchomości w przyszłości kiedy ta może zyskać na wartości (np. bliskość powstającej stacji metra) lub stracić (np. plany budowy trasy szybkiego ruchu pod oknami kupowanego mieszkania).

OSZCZĘDNOŚCI FINANSOWE

Kto z nas nie chciałby kupić mieszkania w okazyjnej cenie, aby w przyszłości przy sprzedaży móc na nim zarobić?

Dzisiejszy, dynamiczny rynek nieruchomości – rekordy sprzedanych mieszkań przez deweloperów na rynku pierwotnym i kilkaset transakcji tygodniowo na rynku wtórnym – powoduje trudności w rozpoznaniu opłacalności zakupu mieszkania wśród osób planujących zakup własnego „M”. Zadaniem pośrednika nieruchomości jest nie tylko zaproponowanie mieszkania, którego szuka klient, ale wynegocjowanie dla niego atrakcyjnej ceny. Najlepsze agencje na rynku mają dostęp do mieszkań sprzedawanych w okazyjnych cenach. Często, takie oferty nie są nawet publikowane w internecie, dlatego też warto nawiązać współpracę z odpowiednim pośrednikiem nieruchomości.

Część agencji współpracuje z deweloperami w ramach umów na wyłączność (sprzedaż mieszkań realizowana tylko przez wybraną agencję), informowana jest na bieżąco o wprowadzanych promocjach, rabatach, ofertach specjalnych lub mieszkaniach, które powróciły do ponownej sprzedaży.

Wprowadzane nowe projekty inwestycyjne i pula mieszkań w przedsprzedaży, to dobry moment, aby kupić mieszkanie w niskiej cenie. Wybrani pośrednicy są informowani wcześniej o takich inwestycjach. Warto w porę nawiązać relacje z takim pośrednikiem tak, aby zostać poinformowanym o takiej ofercie.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Doświadczony pośrednik nieruchomości zanim wybierze i zaproponuje oferty dostępnych mieszkań na rynku przeprowadzi szczegółową analizę preferencji i potrzeb swojego klienta. Ten etap współpracy z agentem jest na tyle istotny, że pozwoli dobremu pośrednikowi na znalezienie i zaproponowanie klientowi odpowiedniej oferty mieszkania w krótkim czasie.

W ramach współpracy i zawartej umowy pośrednictwa zakupu nieruchomości oczekujemy od pośrednika znalezienia odpowiedniego mieszkania dla nas, ale także pomocy w załatwieniu niezbędnych dokumentów formalno-prawnych tj. od umów przedwstępnych przez wymagane dokumenty do banków, notariusza itp., kontaktu z kancelarią notarialną i poprowadzenia „za rękę” na każdym etapie tej współpracy.

Dzięki współpracy z odpowiednim pośrednikiem nieruchomości możemy być pewni, że cała transakcja zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz że po jej zakończeniu będziemy posiadali wszystkie dokumenty niezbędne do późniejszego korzystania z mieszkania.

Piotr Steć

Piotr Steć

Doradca ds. nieruchomości

e-mail: piotr.stec@nieruchomosci-plus.pl
tel.: +48 22 102 46 29

Nieruchomości Plus
Piotr Kasprzak Paulina Pacelt-Grzeszczuk Spółka Cywilna

ul. Jutrzenki 137a, (5 piętro), Budynek "B"

02-231 Warszawa

tel.: +48 573 448 989
e-mail: biuro@nieruchomosci-plus.pl

Szybki kontakt

Nieruchomości Plus
Piotr Kasprzak Paulina Pacelt-Grzeszczuk Spółka Cywilna

ul. Jutrzenki 137a, (5 piętro), Budynek "B"

02-231 Warszawa

tel.: +48 573 448 989
e-mail: biuro@nieruchomosci-plus.pl

Szybki kontakt

Zostaw do siebie kontakt!
close slider